poniedziałek, 26 października 2015

Lampa sollux wraca do łask

Jeszcze do niedawna można było ją znaleźć w wielu domach, jednak coraz więcej z nich leży zapomniana w kącie szafy okryta kołnierzykiem kurzu. Czyżby utraciły swoją moc? A może to brak zaufania dla terapii z użyciem światła?


Niezależnie od powodu warto przyjrzeć się bliżej możliwością jakie daje ta niepozorna "lampka". Najlepsze koncerny na świecie nieustannie ulepszają te urządzenia korzystając z innowacyjnych technologii. Dzięki temu sprzęt jest bardziej zaawansowany oraz osiąga coraz to lepsze efekty w lecznictwie. Fizjoterapeuci mają w tej kategorii szeroki wachlarz dostępnych na rynku produktów, co pozwala na jeszcze trafniejsze dobranie odpowiedniego do urazu bądź występującego schodzenia naświetlenia. Wiąże się to ze skuteczniejszą rehabilitacją, a co za tym idzie - zadowolonym pacjentem. Co ciekawe lampa sollux nie posiada negatywnych skutków ubocznych oraz jest bardzo prosta w obsłudze. 

Jednym z atrakcyjniejszych zastosowań tego urządzenia jest pomoc w szybszym gojeniu się ran, blizn, jak i zwiększenie odporności na ból, co jest niezłą alternatywą do tak popularnych pigułek przeciwbólowych. 

Przeznaczenie lampy może być różne w zależności od wykorzystywanego filtra, gdzie właśnie filtr niebieski ma działanie przeciwbólowe oraz uspokajające. Zdecydowanie szersze jednak zastosowanie maja urządzenia z filtrem czerwonym, m.in  przydadzą są do leczenia urazów skórnych, bądź by zmniejszyć napięcie mięśni przed masażem.

Lampy te możemy wykorzystać w wielu innych dolegliwościach takich jak odleżyny, oparzenia, problemy skórne (m.in łuszczyca, opryszczka, trądzik, powierzchniowe infekcje bakteryjne).
Dodatkowo mogą być używane przy leczeniu dzieci a nawet noworodków. W przypadku tych pierwszych mogą pomóc przy zaburzeniach i deficytach neurologicznych, a także w przypadku chorób alergicznych układu oddechowego oraz infekcji górnych dróg oddechowych.


Jak widzimy zastosowań jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto się więc zastanowić nad alternatywnym leczeniem bez konsekwencji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz